Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Uroczyste otwarcie "Domku Basi"

14.07.2017

13 lipca uroczyście otwarto znajdujący się obok "Wiślańskiej Biny" drewniany "Domek Basi" w kształcie beczki. Sponsorzy - państwo Bibik i rodzina Malkiewicz w obecności przewodniczącego Rady Miasta Wisła Janusza Podżorskiego, sekretarza miasta Sylwestra Foltyna, wykonawcy domku Wiktora Niemczyka i licznie zgromadzonej publiczności uroczyście zamontowali na nim pamiątkową tablicę ze zdjęciami Basi Malkiewicz z domu Bibik - rodowitej wiślanki mieszkającej przez lata w Kanadzie.

Państwo Bibik i Malkiewicz - "Polscy Kanadyjczycy" to serdeczni przyjaciele naszego miasta. Pomogli m.in. w utworzeniu Alei Podań i Legend Śląska Cieszyńskiego, Letniej Czytelni, a w tym roku ufundowali "Domek Basi". Uroczystość otwarcia wzbogacił występ Zespołu Regionalnego "Wisła" połączony z nauką i wspólnymi międzynarodowymi tańcami na Wiślańskiej Binie.

Życząc wszystkiego, co najlepsze jeszcze raz z całego serca dziękuję sponsorom - Rodzinie Bibik, Rodzinie Malkiewicz oraz Cukierni "U Janeczki".

Maria Bujok - Dyrektor WCK


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3