Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Uczniowie ZSGH zawalczą o wyjazd do Warszawy

13.03.2018

Aż pięć szkół z naszego regionu zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. 16 marca w Chorzowie zmierzą się z 17 innymi placówkami z naszego województwa. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Śląsk podczas finału Olimpiady w Warszawie. Wśród finalistów znalazł się wiślański Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. W. Reymonta.

W sumie do olimpiady ZUS z terenu działalności Oddziału ZUS w Bielsku-Białej zgłosiło się 836 uczniów z  22 szkół. Młodzież miała za zadanie zapoznać się z czterema lekcjami na temat ubezpieczeń społecznych, a wiedza którą nabyli została zweryfikowana w eliminacjach szkolnych. Konkurencja była ogromna, bo na Śląsku do olimpiady zgłasza się zawsze największa liczba chętnych. W tym roku wzięło w niej udział 4577 uczniów z 132 szkół. Stąd też taka trudność, by dostać się już do drugiego etapu konkursu.

Aż dwie szkoły z regionu bielskiego zdobyły maksymalną liczbę punktów w etapie szkolnym. Można powiedzieć, że bezkonkurencyjni byli uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Wisły i z Zespołu Szkół Budowalnych w Bielsku-Białej. Tym samym znaleźli się w czołówce szkół, które zakwalifikowały się do wojewódzkiego etapu olimpiady o ubezpieczeniach społecznych. Równie świetnie wypadły uczennice z II LO im. Adama Asnyka w Bielsku–Białej oraz młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu, którym do pełnej puli zabrakło zaledwie dwóch punktów. Nasz region w etapie wojewódzkim olimpiady o ZUS reprezentować będą także uczniowie bielskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych. Gratulujemy młodzieży fantastycznych wyników, bo konkurencja z całego Śląska była ogromna. Pokonali ponad 100 szkół!

Teraz przed młodymi ludźmi kolejna porcja wiedzy, którą muszą przyswoić, by stanąć po laur zwycięstwa już w etapie centralnym. Najlepsi w kraju mogą liczyć na cenne nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, czytniki e-booków) oraz indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnię. Na zwycięzców w finale czekają też indeksy na wyższe uczelnie, m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie, lubelskiego KUL oraz  UPH w Siedlcach.

„Lekcje z ZUS” i Olimpiada cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. W pierwszej edycji w „Lekcjach” brało udział ponad 17 tys. uczniów, z czego 11 tys. uczestniczyło w konkursie. W tym roku 62 tys. uczniów wzięło udział w „Lekcjach” z czego aż 30 tys. zdecydowało się na udział w Olimpiadzie. Od początku projektu, który trwa od 2014 r., w „Lekcjach” uczestniczyło ponad 157 tys. uczniów. Blisko 85 tys. z nich brało udział w Olimpiadzie. 

Dla uczniów zainteresowanych Olimpiadą, ZUS uruchomi w połowie lutego na Facebook’u oficjalny fanpage o nazwie „Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na fanpage’u publikowane będą informacje, które będą pomocne uczniom przygotowującym się do Olimpiady.

Beata Kopczyńska – regionalny rzecznik ZUS województwa śląskiego


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3