Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Straż Graniczna świętowała

14.05.2018

27. rocznica powołania Straży Granicznej, która obchodzona będzie 16 maja, stała się okazją do wspólnego świętowania. 11 maja Dekanat Ewangelicki SG zorganizował w Wiśle ekumeniczne spotkanie dla pracowników i funkcjonariuszy tej formacji.

Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w kościele ewangelicko-augsburskim Apostołów Piotra i Pawła, gdzie kazanie wygłosił ewangelicki biskup wojskowy ks. bp płk Mirosław Wola. W uroczystości wzięli udział: płk SG Wioleta Gorzkowska - zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej, płk SG Adam Jopek - komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, jego zastępca płk SG Wojciech Stodolnik, płk SG Roman Łubiński - komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Tomaszem Bujokiem, oraz przedstawiciele służb mundurowych, kierownictwo, funkcjonariusze i pracownicy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z rodzinami.

Podczas uroczystości dziekan ewangelicki Straży Granicznej ks. płk SG Kornel Undas odebrał z rąk komendanta ŚlOSG płk. SG Adama Jopka Medal „Za Zasługi dla Śląskiego Oddziału Straży Granicznej”, który przyznany został dziekanowi za ogromny wkład w duchowe i społeczne wsparcie funkcjonariuszy i pracowników Oddziału.

Po nabożeństwie odbył się koncert muzyki gospel w wykonaniu Chóru Ekumenicznego złożonego z funkcjonariuszy i pracowników Śląskiego Oddziału Straży Granicznej oraz ich rodzin.

Uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, który odbył się w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny.

Źródło: www.slaski.strazgraniczna.pl


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3