Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Straż Graniczna świętowała

14.05.2018

27. rocznica powołania Straży Granicznej, która obchodzona będzie 16 maja, stała się okazją do wspólnego świętowania. 11 maja Dekanat Ewangelicki SG zorganizował w Wiśle ekumeniczne spotkanie dla pracowników i funkcjonariuszy tej formacji.

Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w kościele ewangelicko-augsburskim Apostołów Piotra i Pawła, gdzie kazanie wygłosił ewangelicki biskup wojskowy ks. bp płk Mirosław Wola. W uroczystości wzięli udział: płk SG Wioleta Gorzkowska - zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej, płk SG Adam Jopek - komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, jego zastępca płk SG Wojciech Stodolnik, płk SG Roman Łubiński - komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Tomaszem Bujokiem, oraz przedstawiciele służb mundurowych, kierownictwo, funkcjonariusze i pracownicy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z rodzinami.

Podczas uroczystości dziekan ewangelicki Straży Granicznej ks. płk SG Kornel Undas odebrał z rąk komendanta ŚlOSG płk. SG Adama Jopka Medal „Za Zasługi dla Śląskiego Oddziału Straży Granicznej”, który przyznany został dziekanowi za ogromny wkład w duchowe i społeczne wsparcie funkcjonariuszy i pracowników Oddziału.

Po nabożeństwie odbył się koncert muzyki gospel w wykonaniu Chóru Ekumenicznego złożonego z funkcjonariuszy i pracowników Śląskiego Oddziału Straży Granicznej oraz ich rodzin.

Uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, który odbył się w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny.

Źródło: www.slaski.strazgraniczna.pl


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3