Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan

22.05.2017

Oto wyniki naszych sportowców z ostatniego okresu:

Roman Wolski zajął  35. miejsce w trzyetapowym maratonie MTB 'Dukla Race Wolf', który odbył się w dniach 5-7 maja po trasach Beskidu Niskiego. Zarazem zawodnik z Wisły wespół z Bartoszem Jamruszkiewiczem z Bielska-Białej został sklasyfikowany na dwunastej pozycji w kategorii duetów męskich.

6 maja w Wiśle odbył się Finał Powiatowy Drużynowych Zawodów Lekkoatletycznych Szkół Gimnazjalnych. W rywalizacji dziewcząt zwycięstwo odniosła reprezentacja Gimnazjum nr 3 w Cieszynie, wyprzedzając drużyny z Gimnazjum nr 1 w Cieszynie i Gimnazjum nr 1 w Wiśle. Z kolei zmaganiach chłopców najlepsi okazali się uczniowie Gimnazjum w Strumieniu. Pozostałe miejsca na podium, premiowane awansem do zawodów rejonowych, zajęły zespoły z Gimnazjum nr 1 w Wiśle i Gimnazjum nr 1 w Ustroniu.

W dniach 6-7 maja w Bydgoszczy odbył się Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych. 2. lokatę w rzucie dyskiem (1,5-2 kg) mężczyzn zajął Mirosław Madzia z UKS Wisła.

10 maja w Wiśle odbył się finał powiatowy w Drużynowym Czwórboju Lekkoatletycznym Szkół Podstawowych. W rywalizacji dziewcząt najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Cieszynie, natomiast w zmaganiach chłopców palma pierwszeństwa przypadła drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustroniu. Reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle zajęły 7. (dziewczęta) i 10. (chłopcy) miejsce.

11 maja odbył się V Żorski Bieg Ogniowy. W rywalizacji na dystansie 5 km, 32. miejsce zajął Adrian Melcer z Wisły. Nasz zawodnik zajął 7. lokatę w grupie M-20.

W dniach 14-15 maja w Sosnowcu odbył się lekkoatletyczny Mityng Kwalifikacyjny, połączony z zawodami wielobojowymi "Wiosenne wieloboje". W pchnięciu kulą mężczyzn zwyciężył Michał Czyż z UKS Wisła, a w dziesięcioboju juniorów 3. miejsce zajął Radosław Sobczyk z Wisły.

Roman Wolski z Wisły zajął 15. miejsce w pierwszych zawodach cyklu "Maraton MTB - Jasne, że Częstochowskie - Trek Demo Challenge", które odbyły się 20 maja pod Jasną Górą. Wiślanin w grupie M-30 był 6.

Michał Czyż wygrał konkurs pchnięcia kulą i rzutem dyskiem juniorów, a Mirosław Madzia zajął 2. miejsce w rzucie dyskiem mężczyzn podczas Mityngu Lekkoatletycznego z okazji XXX-lecia KS Sprint Bielsko-Biała. Zawodnicy UKS Wisła rywalizowali w zawodach w dniu 20 maja.

Marek Goryczka z Wisły zajął 9. miejsce w kategorii juniorów podczas trzeciej rundy Pucharu Polski w Downhillu, którą rozegrano 21 maja w Kasinie Wielkiej w ramach drugiej rundy cyklu Hard Downhill League.