Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: walczyli o punkty Pucharu Świata i LOTOS Cup

11.02.2019

Miniony tydzień obfitował w różne wydarzenia sportowe. Oto szybki przegląd wyników zawodów z udziałem wiślan.

Reprezentacja Polski w składzie: Jakub Wolny, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęła 4. miejsce w drużynowym konkursie skoków narciarskich, zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata, który rozegrano 9 lutego w fińskim Lahti. Wygrali Austriacy.

Kamil Stoch 243,9 pkt. 124,0 i 119,0 m

Piotr Żyła zajął 10. miejsce w indywidualnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti, który rozegrano 10 lutego. Drugi z zawodników WSS Wisła Paweł Wąsek został sklasyfikowany na 42. pozycji. Wygrał Kamil Stoch.

1 Kamil Stoch Polska 280,9 pkt. 132,5 i 129,0 m
2 Ryoyu Kobayashi Japonia 263,7 pkt. 124,0 i 129,5 m
3 Robert Johansson Norwegia 260,1 pkt. 127,5 i 124,0 m
10 Piotr Żyła Polska 243,5 pkt. 121,0 i 120,0 m

Słaby występ zanotowali 9 lutego nasi dwuboiści w sprincie drużynowym (2 x 1 skok - skocznia HS-130 (K-116) / bieg - 2 x 7,5 km) - pierwszej konkurencji zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w fińskim Lahti. Adam Cieślar i Szczepan Kupczak zajęli 12. miejsce, natomiast Paweł Słowiok i Paweł Twardosz zostali sklasyfikowani na 15. pozycji. Wygrali Finowie Ilkka Herola i Eero Hirvonen. W zmaganiach indywidualnych (1 skok - skocznia HS-130 (K-116) / bieg na 10 km), które rozegrano 10 lutego, Paweł Słowiok z Wisły zajął 29. miejsce (+3.15,1), a jego kolega z reprezentacji Adam Cieślar był 36. (+4.02,6). Triumfował Joergen Graabak z Norwegii.

W dniach 9-10 lutego w amerykańskim Iron Mountain rozegrano trzy konkursy Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. W pierwszych zawodach Aleksander Zniszczoł zajął 11. miejsce, a wygrał Niemiec Pius Paschke. W drugich reprezentant WSS Wisła został sklasyfikowany na 5. pozycji a wygrał Thomas Aasen Markeng z Norwegii. Z kolei w trzecim konkursie nasz skoczek zajął 8. miejsce a zwyciężył reprezentant Norwegii Marius Lindvik.

W dniach 9-10 lutego w niemieckim Rastbuechl odbyły się konkursy FIS Cup w skokach narciarskich. W pierwszym z trójki zawodników WSS Wisła najlepiej zaprezentował się Kacper Juroszek, który zajął 17. miejsce. Tomasz Pilch był 27. a Bartosz Czyż 59. W drugim Kacper Juroszek zajął 11., Tomasz Pilch 16., a Bartosz Czyż został sklasyfikowany na odległej 67. pozycji. Oba konkursy wygrał Niemiec Andreas Wank.

8 lutego w Zakopanem rozegrano pierwszy konkurs skoków narciarskich w ramach zawodów Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej LOTOS Cup "Szukamy Następców Mistrza". Z grona zawodników WSS Wisła najlepiej zaprezentował się Witold Szozda, który triumfował w kategorii Junior D. Obok niego na podium stanęli także: Arkadiusz Jojko - 2. w kategorii Junior B, Miłosz Krzempek (WSS Wisła) - 3. w kategorii Junior C oraz Mikołaj Wantulok - 3. w kategorii Junior E. W kolejnym dniu, 9 lutego rozegrano drugi konkurs skoków narciarskich w ramach zawodów Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej LOTOS Cup "Szukamy Następców Mistrza". Tym razem nasi zawodnicy dwukrotnie stawali na podium. Arkadiusz Jojko i Mikołaj Wantulok uplasowali się na 3. pozycjach odpowiednio w kategorii Junior B i Junior E. Z kolei w dniach 9-10 lutego w Zakopanem odbyły się zmagania dwuboistów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej LOTOS Cup "Szukamy Następców Mistrza" Z grona reprezentantów WSS Wisła zdecydowanie najlepiej zaprezentował się Miłosz Krzempek, który triumfował w rywalizacji młodzików (Junior C). Kompletne wyniki zawodów Lotos Cup można śledzić na stronie PZN ---> http://pzn.pl/lotos-cup/wyniki-i-klasyfikacje/sezon-zima-2019

9 lutego w Nowym Targu odbył się X Jubileuszowy Bieg Podhalański im. Jana Pawła II. W rywalizacji na dystansie 15 km techniką klasyczną (Mistrzostwa Polski Amatorów) 156. miejsce wywalczył Jakub Cieślar z Wisły (34. w kategorii M-50).

Michał Soska zajął 113. miejsce (31. w kategorii M-30) w 18. Potwornym Biegu Zimowym, który rozegrano 10 lutego w Rybniku.

2 lutego na stoku Stożka w Wiśle odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w narciarstwie alpejskim o Puchar im. św. Jana Pawła II. W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali: kleryk Marcin Głąbek, ks. Dawid Gawenda, ks. Łukasz Skiba, ks. Damian Copek, o. Dobrosław Mężyk oraz ks. Krzysztof Sontag. Najlepszy czas zawodów "wykręcił" o. Dobrosław Mężyk z franciszkańskiego domu zakonnego w Górkach Wielkich, za co otrzymał główne trofeum imprezy. W pozostałych grupach najlepsi okazali się: Dariusz Kępiński (szafarze i katecheci) oraz ks. Damian Copek i ks. Łukasz Skiba (kategoria rodzinna).

Rozgrywki szkolne:

1 lutego odbyły się Mistrzostwa Wisły w mini piłce siatkowej szkół podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci. Zarówno w rywalizacji dziewcząt, jak i chłopców triumfowały reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle Centrum. Oto klasyfikacja końcowa mistrzostw: dziewczęta - 1. SP-1 Wisła Centrum, 2. SP-2 Wisła Czarne, 3. ZSP-1 Wisła Głębce, 4. SP-5 Wisła Jawornik; chłopcy - 1. SP-1 Wisła Centrum, 2. SP-5 Wisła Jawornik, 3. SP-2 Wisła Czarne, 4. ZSP-1 Wisła Głębce. Skład zwycięskich zespołów SP-1 Wisła Centrum: Karolina Kiraga, Elżbieta Podżorska, Agata Martynek, Sandra Hracka, Oliwia Bujok, Anna Mikler, Oliwia Fuchs, Anna Mojeścik Anna, Karolina Bujok (dziewczyny); Oskar Florczak, Marcin Szarzec, Bartosz Cieślar, Wojciech Sikora, Jan Pawlak, Jacek Gajdzica, Jakub Świercz, Marek Juroszek (chłopcy).

5 lutego reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle triumfowała w finale powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2003-2005) w koszykówce dziewcząt, który został rozegrany w Cieszynie. 2. miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Cieszynie, a 3. zespół ze Szkoły Podstawowej w Górkach Wielkich.

6 lutego odbyły się siatkarskie Mistrzostwa Wisły w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2003-2005). Zarówno w rywalizacji dziewcząt, jak i chłopców triumfowały zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle Centrum. Oto wyniki zmagań dziewcząt: ZSP-1 Głębce - ZSP-2 Malinka 2:0, SP-1 Centrum - ZSP-2 Malinka 2:0, SP-1 Centrum - ZSP-1 Głębce 2:0. Skład SP-1 Centrum: Weronika Gredka, Marta Szarzec, Anna Jońca, Magdalena Pilch, Oliwia Paluch, Rebecca Pinzi, Julia Podżorska, Alicja Węgrzyn-Welc, Marcelina Stebel, Karina Stasiak, Aleksandra Gluza, Tina Galione. Z kolei rezultaty rywalizacji chłopców prezentują się następująco: półfinały - SP-1 Centrum - SP-5 Jawornik 2:0, ZSP-1 Głębce - ZSP-2 Malinka 2:1, o 3. miejsce - SP-5 Jawornik - ZSP-2 Malinka 2:1, finał - SP-1 Centrum - ZSP-1 Głębce 2:0. Skład SP-1 Centrum: Gabriel Boś, Maciej Szlachta, Dawid Cieślar, Adam Cieślar, Dominik Czyż, Dawid Kozok, Dawid Cieślar, Maciej Glajcar, Natan Lazar, Oliwier Dychus, Bartłomiej Gocyla, Tomasz Konieczny, Mateusz Praski, Patryk Szturc.