Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: Piotr Żyła na podium w Vikersund, życiowe wyniki dwuboistów

20.03.2017

To był niezwykle udany weekend dla wiślańskich sportowców. Piotr Żyła wraz z kolegami stanął na podium konkursu drużynowego w Vikersund, Adam Cieślar i Paweł Słowiok osiągnęli "życiówki" w zawoadach Pucharu Świata, a Paweł Wąsek po raz pierwszy w karierze znalazł się w "10" zawodów Pucharu Kontynentalnego.

W Norwegii zakończył się cykl zawodów Raw Air, rozgrywanych w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wiatr po raz kolejny pokrzyżował szyki organizatorom. Zaplanowany na 17 marca jednoseryjny konkurs lotów narciarskich został odwołany, a przeprowadzono jedynie kwalifikacje (prolog) do niedzielnego konkursu indywidualnego. Najlepszy okazał się Kamil Stoch (216,9 pkt. - 226,5 m), natomiast nieudaną próbę zanotował Piotr Żyła (107,4 pkt. - 146 m), który zajął 62. miejsce.
Wyniki - skocznia HS-225 (K-200) - 17.03.2017

1 Kamil Stoch Polska 216,9 pkt. 226,5 m
2 Andreas Wellinger Niemcy 214,1 pkt. 213,0 m
3 Domen Prevc Słowenia 207,6 pkt. 220,5 m
62 Piotr Żyła Polska 107,4 pkt. 146,0 m

Dzień później, 18 marca, w konkursie drużynowym reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch zajęła 2. miejsce z notą 1538,6 pkt. Konkurs był prawdziwym popisem Piotra Żyły, który w serii próbnej rezultatem 243 m pobił rekord kraju, a w pierwszej serii konkursowej zawodnik WSS Wisła poprawił go o 2,5 metra! Dalej od wiślanina skakali tylko Norweg Robert Johansson (252 m) i Austriak Stefan Kraft (253,5 m). Co prawda w drugiej serii Piotrek skoczył ledwie 192 m, ale i tak był to jeden z lepszych skoków w jego grupie, gdyż trafił na fatalne warunki wietrzne. Konkurs wygrali Norwegowie - 1572,6 pkt.

. Stefan Kraft 451,4 pkt. 253,5 i 244,0 m

W konkursie indywidualnym, zamykającym cykl Raw Air, który rozegrano 19 marca w Vikersund, Piotr Żyła zajął 23. miejsce (335,0 pkt. - 195 i 207 m). Wygrał Kamil Stoch (466,6 pkt. - 238,5 i 237 m). W klasyfikacji końcowej cyklu Raw Air zawodnik WSS Wisła zajął 14. lokatę z dorobkiem 1930,3 pkt. Triumfował Austriak Stefan Kraft - 2298,1 pkt.
Wyniki - skocznia HS-225 (K-200) - 19.03.2017

1 Kamil Stoch Polska 466,6 pkt. 238,5 i 237,0 m
2 Noriaki Kasai Japonia 448,0 pkt. 239,5 i 241,5 m
3 Michael Hayboeck Austria 430,4 pkt. 241,5 i 222,5 m
23 Piotr Żyła Polska 335,0 pkt. 195,0 i 207,0 m

W Klasyfikacji Pucharu Świata w skokach narciarskich i w lotach narciarskich Piotr Żyła zajmuje 11. lokatę. W obu zestawieniach prowadzi Stefan Kraft. Przed nami ostatnie konkursy sezonu 2016/17 w Planicy, które odbęda się w dniach 24-26 marca.

Zakończył się Puchar Świata w kombinacji norweskiej. W dniach 18-19 marca w niemieckim Schonach rozegrano finałowe zawody, w których swoje "życiówki" osiągnęli Polacy - Adam Cieślar i Paweł Słowiok. W pierwszych zawodach Adam Cieślar uplasował się na 7. pozycji (po serii skoków był 3.). W ten sposób wychowanek wiślańskiego klubu po raz pierwszy w karierze uplasował się w czołowej "dziesiątce" zawodów PŚ. Drugi z naszych zawodników Paweł Słowiok zajął 18. miejsce, uzyskując zarazem 3. czas biegu. Dla mieszkańca Wisły to również najlepszy indywidualny start w zawodach PŚ. Wygrał reprezentant Niemiec Eric Frenzel. Ten sam zawodnik triumfował także w ostatnich zawodach, zapewniając sobie kryształową kulę za wygranie PŚ w sezonie 2016/17. Z kolei Paweł Słowiok ukończył rywalizację na 17. pozycji i poprawił swój najlepszy indywidualny wynik w zawodach PŚ. Adam Cieślar zawody zakończył na 27. pozycji. W klasyfikacji końcowej PŚ Adam zajął 43. miejsce (53 pkt.), a Paweł 50. (28 pkt.).

W dniach 18-19 marca rozegrano finałowe konkursy Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. W rosyjskiej miejscowości Czajkowski wystartowali Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł z WSS Wisła. W pierwszym konkursie Paweł zajął 9. miejsce, a Olek był 28. Wygrał Niemiec Constantin Schmid. Z kolei w ostatnich zawodach Paweł był 22., a Olek 27. Triumfował Austriak Clemens Aigner, który wygrał również klasyfikację generalną PK.

Jeremiasz Bujok z UKS Centrum Wisła wystartował na Mistrzostwach Świata Juniorów i Młodzieżowców w Ju-Jitsu, które odbyły się w dniach 17-19 marca w Atenach. Nasz zawodnik w turnieju głównym przegrał z Grekiem Athanasiosem Diamantopoulosem 5:12, pokonał Danilla Zakharenko z Ukrainy 14:13 oraz przegrał z Belgiem Jeanem Charlier 0:14, odpadając w II rundzie repasaży.