Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: bez punktów w Courchevel

13.08.2018

Oto przegląd wyników sportowych z minionego tygodnia.

Rosjanin Jewgienij Klimow wygrał zawody Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w francuskim Courchevel, które rozegrano 11 sierpnia. Pod nieobecność kadry A, barwy naszego kraju broniła kadra B, a wśród nich czwórka zawodników WSS Wisła. Niestety, żaden z nich nie zdobył punktu do klasyfikacji LGP. Aleksander Zniszczoł zajął 41., a Paweł Wąsek 46. miejsce. Żadnego skoku nie oddał Tomasz Pilch, który przed pierwszą serią został zdyskwalifikowany na nieprawidłowy kombinezon. Ten los spotkał także Bartosza Czyża, tyle że w kwalifikacjach.

- Tomasz Pilch Polska   DSQ

Zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego Matylda Szczecińska oraz Miłosz Ośko zostali mistrzami Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w kolarskim cross-country, które rozegrano 11 sierpnia w Wiśle w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich Śląskie 2018. Patryk Nogowczyk z Wisły zajął 28. miejsce.

12 sierpnia w słowackiej miejscowości Sihelné odbyły się drugie w tym roku zawody w zjeździe rowerowym z cyklu Local Series of Downhill. Tomasz Goryczka z Wisły zajął 22. miejsce w kategorii Full.

W dniach 11-13 sierpnia w Istebnej rozegrano zawody kolarskie Istebna Road Trophy 2018. W I etapie (czasówce) 5. lokatę zajął Patrycjusz Urbanek, a 43. Szymon Sapeta (obaj z Wisły). Na etapie II Patrycjusz Urbanek był 9., a Szymon Sapeta 47. Etap numer III Patrycjusz Urbanek zakończył na 10. pozycji, a Szymon Sapeta był 38. Z kolei ostatni, IV etap Patrycjusz Urbanek ukończył tuż za podium, a Szymon Sapeta był 37. W klasyfikacji generalnej wyścigu kolarze z Wisły zajęli odpowiednio 5. i 38. lokatę.