Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Spotkanie z trenerem marzeń

12.01.2018

Już po raz drugi Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła Krzysztofa Piersę – pisarza młodego pokolenia, coucha i youtubera, który przyjechał do Wisły z Brodnicy koło Torunia. Spotkanie odbyło się 11 stycznia i zgromadziło uczniów klas drugich Gimnazjum nr 1 oraz klasy 7 a i b Szkoły Podstawowej nr 1.

Autor dwóch pozycji książkowych: „Komputerowy ćpun” oraz „Trener marzeń” ciekawie opowiadał o konsekwencjach zatracania się w wirtualnym świecie gier i portali społecznościowych. Sam wyszedł z uzależnienia i miał odwagę przyznać się, że godziny spędzone przed komputerem były czasem straconym. Dzięki swoim marzeniom i pasjom udało mu się wyjść z uzależnienia i obecnie nadrabia zaległości odkrywając na nowo swój potencjał. Nagle okazało się, że ma czas na: modelarstwo, grę na pianinie, rapowanie, pisarstwo i inne. Co więcej, zachęcił słuchaczy do eksperymentu, który ma wykazać, czy  czas spędzony z telefonem w ręku jest niewinną rozrywką, czy już nałogiem. Młodzież żywo reagowała na czasem zaczepne komentarze prowadzącego, a jego trafne spostrzeżenia na temat tego, że cyberuzależnienie powoduje coraz większą alienację i aspołeczność, a co grosza problemy ze zwykłą komunikacją, zapewne trafiły do rzeszy odbiorców. Po prelekcji był czas na rozmowę z pisarzem i zakup książek.

Dziękujemy Krzysztofowi Piersie za inspirujące spotkanie, a uczniom życzymy, aby zgodnie ze wskazówkami motywacyjnymi nie obawiali się walczyć o swoje marzenia. Pomocne zapewne okażą się lektury obu książek pisarza, które są dostępne w bibliotece.    

Fotorelacja na stronie biblioteki: http://biblioteka.wisla.pl/?p=9087


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3