Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Remonty dróg i kolejne promesy dla Wisły

14.11.2017

W bieżącym roku, dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Cieszynie, udało się wyremontować część ul. Czarne na odcinku 1106 metrów. Prace polegały na położeniu nowej nawierzchni asfaltowej, wzmocnieniu poboczy i montażu barier energochłonnych, oraz wykonaniu zatok autobusowych. Przystanki zostały wyposażone w nowe wiaty. Łączny koszt remontu wyniósł 604 000 zł.

Początkiem listopada zakończył się remont ul. Rastoki. Na odcinku 241 metrów drogi została położona nowa nakładka asfaltowa wraz z przepustami. Koszt remontu to 117 132,91 zł.

Obecnie trwają prace przy remoncie chodnika wzdłuż ul. Turystycznej na odcinku 90 metrów. W tym roku wykonano już nowy mur wzmacniający skarpę i wymieniono skorodowane barieroporęcze na odcinku 106 metrów.


Końcem października, dzięki staraniom burmistrza Tomasza Bujoka, Wisła otrzymała kolejną promesę w wysokości 168 000 zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Pierwsze dofinansowanie pozyskane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w sierpniu przeznaczone zostało na zakończony właśnie remont oś. Równe. Na odcinku 288 metrów została położona nowa nawierzchnia oraz wyremontowane przepusty. Koszt całkowity remontu wyniósł 155 999 zł, a wysokość pozyskanego dofinansowania to kwota 103 700 zł.

Kolejnym remontem realizowanym jeszcze w tym roku będzie odcinek 364 metrów drogi na oś. Zdejszy.

Małgorzata Szalbot


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3