Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Rajd druciarzy

15.05.2018

12 maja 2018 roku 12 osób z Wisły w ramach rewizyty wyjechało na Słowację, aby wziąć udział w rajdzie „Krajom Drotárie”, organizowanym przez Klub Turystyczny Vysoká nad Kysucou. Grupa zaprzyjaźnionych, słowackich turystów co roku w marcu uczestniczy w naszym rajdzie narciarsko-pieszym „Ku źródłom Wisły”, organizowanym przez Oddział PTTK. Teraz grupa z Wisły o 6.00 rano wyruszyła busami z pl. Hoffa i przez Zwardoń i Czadcę dotarła do celu, czyli na start, który znajdował się w miejscowości Veľké Rovné, Ivor.

Na start trafiła znaczna grupa turystów z Czech, Polski i Słowacji. Wśród ok. 250 uczestników powitaliśmy znajomych z Żywca (40 osób), którzy wcześniej gościli w Wiśle. O godz. 9.00 międzynarodowe towarzystwo ruszyło w drogę. Do wyboru były trzy trasy: 10, 14 i 18 kilometrów. Po zdobyciu pierwszego szczytu i ok. 2 godzinach marszu przy gospodzie „U Cipára” zorganizowano poczęstunek. Każdy uczestnik otrzymał „pomazankę”, czyli pajdę chleba ze smalcem, a w napoje można było zaopatrzyć się w gospodzie. W tym miejscu trasy rozchodziły się i każdy wybierał odpowiednią dla niego drogę. Grupa wiślańska również się podzieliła: 4 osoby wybrały trasę 10 km, 2 osoby – 14 km, a 6 – 18 km. Na metę wszyscy dotarli cali i zdrowi, a na dodatek w dobrych humorach, gdyż pogoda dopisywała. Towarzyszyły nam piękne widoki, m.in. na Łysą Górę, a wokół otaczała nas soczysta, wiosenna zieleń przetykana kwitnącymi na łąkach storczykami.

Na mecie przywitano nas poczęstunkiem (tradycyjna kapusta zapiekana w cieście na słodko) i muzyką (hudba złożona z dwóch akordeonów), przy której można było potańczyć (z czego oczywiście skorzystaliśmy). Na zakończenie rajdu prezes Klubu Turystycznego Vysoká nad Kysucou Anton Opial każdej grupie wręczył pięknie wydaną publikację na temat turystyki w Kraju Żylińskim, a wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i „magnetki”. Odpoczynek umilały rozmowy w trzech językach jednocześnie, ale w końcu trzeba było wracać.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi za udzielone wsparcie z Urzędu Miasta i udostępnienie busa z kierowcą oraz Bolkowi Cieślarowi za podstawienie drugiego busa, dzięki czemu cała grupa mogła wziąć udział w rajdzie. Do zobaczenia na trasach kolejnych rajdów!

Gustaw Czyż – Organizator wyprawy


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3