Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Projekt "LET(LearnEducateTeach)meTRY" w Wiśle

13.09.2018

W dniach 4-10 września Fundacja Młodzi dla Europy zorganizowała szkolenie pracowników młodzieżowych w ramach projektu „LET(LearnEducateTeach)meTRY” (projekt finansowany ze środków programu Erasmus +). Było to drugie spotkanie w ramach rocznego przedsięwzięcia. Celem projektu był rozwój pracowników młodzieżowych i wytworzenie w nich świadomości odnośnie pojęcia kultury i jej wymiarów, podejść stosowanych w zakresie edukacji pozaformalnej, rozwiązywania problemów i konfliktów w kontekście międzykulturowym, a także rozwinięcie kluczowych kompetencji na bazie metodologii, zaczerpniętej z edukacji pozaformalnej.
W spotkaniu wzięło udział 2 trenerów i 28 uczestników z Polski, Hiszpanii, Grecji, Włoch, Turcji, Macedonii, Węgier, Francji, Bułgarii, Rumunii, Cypru oraz Malty.

Podczas tygodniowego spotkania w Wiśle, uczestnicy dokonali podsumowania ich działań w ramach fazy lokalnej, która miała miejsce pomiędzy dwoma, międzynarodowymi spotkaniami. Była to okazja do podzielenia się swoim doświadczeniem i dobrymi praktykami, a także do wymiany swoich spostrzeżeń i omówienia wyzwań, które ciągle stoją przed organizacjami partnerskimi w kontekście pracy w środowisku międzykulturowym. W ramach szkolenia, uczestnicy projektu pracowali również nad nowymi metodami i narzędziami pracy, sprzyjającymi włączeniu społecznemu młodzieży z mniejszymi szansami, które następnie zostały przetestowane i omówione w gronie pracowników młodzieżowych i trenerów.

Szkolenie w Wiśle było również bardzo dobrą okazją do zapoznania się z lokalną kulturą i folklorem. Uczestnicy projektu wzięli udział w kolacji regionalnej, podczas której mieli możliwość spróbować tradycyjnych potraw i pogłębić wiedzę na temat beskidzkiego folkloru. Mieli też okazję uczestniczyć w corocznej imprezie dożynkowej w Wiśle, która w tym roku miała status Dożynek Wojewódzkich. Uczestnicy mogli podziwiać tradycyjne stroje regionalne beskidzkich górali, zobaczyć folklor i popróbować beskidzkich specjałów.

Podczas szkolenia, uczestnicy projektu przygotowali również aktywności i warsztaty dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Duszpasterskim Stowarzyszeniu Osób z Upośledzeniem Umysłowym i dla lokalnej społeczności w Krakowie. Wspólne zajęcia były cennym doświadczeniem i niezwykłym przeżyciem dla obu stron, pełnym pozytywnych emocji.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3