Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Projekt europejski w ZSGH

6.11.2018

Pod koniec października po raz drugi spotkali się uczestnicy projektu „Uczymy się prowadzić firmę w Europie”, finansowanego ze środków programu Erasmus+. Tym razem gospodarzem spotkania był Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Do Wisły przyjechała młodzież z Włoch, Czech i Słowacji. Celem spotkania była wymiana doświadczeń w zakresie prowadzenia miniprzedsiębiorstw, poznanie regionu i doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Uczestnicy projektu brali udział w warsztatach gastronomicznych, podczas których pod okiem kucharzy uczyli się przyrządzać potrawy regionalne. Uczestniczyli także w spotkaniach z przedsiębiorcami – Adamem Kajfoszem (wędzarnia „Szymi-Dymi” Ustroń), Jarosławem Lubeckim (Restauracja Angel's Steak & Pub Ustroń), Nataszą Bebek (Pokoje Gościnne Maria i Natasza Wisła) oraz Marią Kohut (Centrum Pasterskie Istebna). Lokalni przedsiębiorcy podzielili się z nimi doświadczeniami dotyczącymi rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej. Ponadto w Centrum Pasterskim wzięli udział w pokazie robienia bundzu oraz degustacji serów.

Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach ekonomicznych, w ramach których tworzyli biznesplany metodą Lean Canvas oraz doskonalili swoją wiedzę ekonomiczną. Zaprezentowali także kroki, jakie należy podjąć w każdym kraju, aby rozpocząć działalność gospodarczą. Jednym z celów projektu jest doskonalenie umiejętności informatycznych i tym razem młodzi ludzie uczyli się obróbki zdjęć przy pomocy różnych programów komputerowych.

W czasie wolnym uczniowie mieli okazję obejrzeć program zaprezentowany przez Zespół Regionalny „Wisła”, posłuchać o historii zespołu, tradycjach muzycznych naszego regionu, a nawet nauczyć się tańca regionalnego. Okazją do poznania historii oraz atrakcji turystycznych było zwiedzanie Wisły, Trójwsi oraz wycieczka do Krakowa. Po 6 intensywnych dniach wszyscy rozjechali się do domów pełni wrażeń i nowej wiedzy. Kolejne spotkanie projektowe odbędzie się wiosną 2019 r. we włoskiej miejscowości Pordenone.

Joanna Warmuzińska


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3