Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Młodzież wiślańskiego LO na tropie „zielonej energii”

16.04.2019

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. P. Stalmacha w Wiśle, pracujący w projekcie „HEAL” programu Erasmus+, wraz z opiekunami udali się do Krakowa, w celu zrealizowania kolejnych działań związanych z projektem.

Podczas wyjazdu młodzież zapoznała się z działalnością jednej z najnowocześniejszych w Europie spalarni odpadów komunalnych. Ekospalarnia w Krakowie to nowoczesny obiekt, w pełni spełniający ekologiczne i prawne standardy obowiązujące w Unii Europejskiej. W rejonie Kopca Kościuszki przeprowadzone zostały także warsztaty terenowe, podczas których uczniowie zapoznali się z topografią Krakowa i jego okolic, wpływem topografii na problem występowania zjawiska smogu oraz z przyczynami występowania niskiej emisji w mieście.

Wyjazd umożliwił uczestnikom pogłębienie wiedzy z zakresu przyczyn i skutków niskiej emisji oraz poznanie nowoczesnej ekologicznie metody przekształcania odpadów na „zieloną energię”.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3