Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Letnia Akademia Zabawy

8.07.2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle już po raz trzeci zorganizowała wakacyjne zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci z Wisły i okolic. Młodzi czytelnicy spotykali się w dniach od 1-5 lipca 2019 r. tym razem poznając piękną baśń Zofii Kossak pt. „Przygody Kacperka góreckiego skrzata”. 

Podczas pierwszych czterech dni uczestnicy spędzali czas na wspólnej zabawie, wykonywaniu prac plastycznych i rozgrywkach drużynowych. Natomiast w ostatnim dniu grupa wybrała się na wycieczkę autokarową do Dworu Kossaków w Górkach Wielkich, gdzie żyła i tworzyła Zofia Kossak, a jednocześnie do miejsca, w którym toczyła się akcja omawianej baśni. Uczestnicy Letniej Akademii Zabawy wzięli udział w grze terenowej w parku wokół dworu, a później udali się do obserwatorium nietoperzy w Brennej. Na zakończenie każde dziecko otrzymało od biblioteki pamiątkowy egzemplarz baśni, co zapewne przyczyni się do jeszcze większego spopularyzowania przygód skrzacika Kacperka.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania: Panu Robertowi Baronowi „Ice Coffe Wisła” za ufundowanie lodów dla uczestników zajęć, Panu Grzegorzowi Osińskiemu za owoce, Pani Joannie Bolechowicz-Świerczek za pomoc w opiece nad dziećmi w czasie wycieczki oraz Marcie Śliwce za pomoc w realizacji zabaw dla uczestników akademii.

Fotogaleria na stronie biblioteki


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3