W pierwszy weekend listopada w niemieckim Bad Freienwalde odbyły się Otwarte Mistrzostwa Brandenburgii w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.
Tradycyjnie w zawodach z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy WSS Wisła.
W sobotniej rywalizacji w skokach narciarskich czternastokrotnie stawali na podium, z czego aż osiem na jego najwyższym stopniu.
Z kolei w dzisiejszych zmaganiach dwuboistów bilans reprezentantów WSS Wisła to cztery złote, dwa srebrne i cztery brązowe medale.
Wyniki:
SKOKI NARCIARSKIE (02.11.2019)
Dziewczęta (rocznik 2002-2003) - skocznia K-60
1 | Jessica Voigt | TSV 1861 Spitzkunnersdorf | 139,4 pkt. | 40,5 0 48,0 m |
2 | Wiktoria Kiernowska | WSS Wisła | 115,3 pkt. | 38,5 i 41,0 m |
Chłopcy (rocznik 2003-2004) - skocznia K-60
1 | Jakub Wisełka | WSS Wisła | 196,5 pkt. | 55,5 i 54,5 m |
2 | Jakub Haza | KS Chochołów | 184,1 pkt. | 53,5 i 53,0 m |
3 | Jan Cudzich | TS Wisła Zakopane | 173,8 pkt. | 50,0 i 52,0 m |
Chłopcy (rocznik 2005 - skocznia K-60
1 | Florian Lipke | WSV 1923 Bad Freienwalde | 222,3 pkt. | 63,0 i 59,0 m |
2 | Jan Mroczkowski | KS Chochołów | 212,8 pkt. | 58,5 i 58,5 m |
3 | Patryk Wnętrzak | WSS Wisła | 197,4 pkt. | 54,0 i 57,0 m |
Chłopcy (rocznik 2006) - skocznia K-60
1 | Wiktor Szozda | WSS Wisła | 251,5 pkt. | 65,0 i 65,0 m |
2 | Max Unglaube | WSV 1923 Bad Freienwalde | 249,1 pkt. | 64,0 i 65,0 m |
3 | Kacper Jarząbek | TS Wisła Zakopane | 229,6 pkt. | 59,5 i 62,0 m |
. | ... | ... | ... | ... |
5 | Wojciech Cieślar | WSS Wisła | 207,3 pkt, | 55,0 i 59,5 m |
8 | Mateusz Bury | WSS Wisła | 96,3 pkt. | 39,5 i 31,0 m |
Chłopcy (rocznik 2007-2008) - skocznia K-60
1 | Mikołaj Wantulok | WSS Wisła | 240,6 pkt. | 62,5 i 66,5 m |
2 | Moritz Terei | WSV 1923 Bad Freienwalde | 232,8 pkt. | 62,5 i 62,0 m |
3 | Szymon Byrski | KS Chochołów | 226,2 pkt. | 62,0 i 63,5 m |
. | ... | ... | ... | ... |
5 | Tymoteusz Cienciała | WSS Wisła | 200,5 pkt. | 55,0 i 57,5 m |
8 | Tomasz Samiec | WSS Wisła | 177,8 pkt. | 48,5 i 56,0 m |
9 | Wojciech Sikora | WSS Wisła | 158,1 pkt. | 49,0 i 50,0 m |
Dziewczęta (rocznik 2007-2008) - skocznia K-42
1 | Lia Meyer | WSV 07 Ruhla | 172,9 pkt. | 34,0 i 33,5 m |
2 | Melinda Friedel | WSV 07 Ruhla | 166,6 pkt. | 33,0 i 32,5 m |
3 | Emily Teubner | SFV Rothenburg | 137,4 pkt. | 27,0 i 28,0 m |
4 | Natalia Łupieżowiec | WSS Wisła | 116,4 pkt. | 24,5 i 23,0 m |
Chłopcy (rocznik 2007) - skocznia K-42
1 | Mikołaj Wantulok | WSS Wisła | 236,8 pkt. | 44,0 i 44,5 m |
2 | Moritz Terei | WSV 1923 Bad Freienwalde | 236,7 pkt. | 42,5 i 44,5 m |
3 | Louis Günther | WSV 07 Ruhla | 213,6 pkt. | 40,5 i 40,0 m |
. | ... | ... | ... | ... |
6 | Mateusz Majewski | WSS Wisła | 201,6 pkt. | 39,0 i 39,0 m |
7 | Wojciech Sikora | WSS Wisła | 199,2 pkt. | 37,5 i 39,5 m |
Chłopcy (rocznik 2008) - skocznia K-42
1 | Tymoteusz Cienciała | WSS Wisła | 235,6 pkt. | 43,5 i 44,5 m |
2 | Szymon Byrski | KS Chochołów | 231,4 pkt. | 42,5 i 45,0 m |
3 | Tomasz Samiec | WSS Wisła | 217,3 pkt. | 40,5 i 40,5 m |
Chłopcy (rocznik 2009) - skocznia K-42
1 | Kacper Wantulok | WSS Wisła | 211,6 pkt. | 40,0 i 40,5 m |
2 | Florian Fechner | WSV 1923 Bad Freienwalde | 179,4 pkt. | 34,0 i 33,5 m |
3 | Marcin Bobak | KS Chochołów | 171,4 pkt. | 37,0 i 33,0 m |
. | ... | ... | ... | ... |
5 | Kevin Kubień | WSS Wisła | 155,9 pkt. | 31,5 i 31,0 m |
6 | Adam Łupieżowiec | WSS Wisła | 134,9 pkt. | 29,0 i 26,0 m |
Open (rocznik 2008 i starsi) - skocznia K-21
1 | Marta Ściborski | WSS Wisła | 179,3 pkt. | 15,5 i 16,0 m |
2 | Paweł Rutkowski | TKKF Dzikusy Łódź | 177,5 pkt. | 21,0 i 21,0 m |
3 | Gabriel Grzejszczak | TKKF Dzikusy Łódź | 168,6 pkt. | 15,0 i 16,0 m |
. | ... | ... | ... | ... |
5 | Oliwia Bury | WSS Wisła | 150,7 pkt. | 18,0 i 14,5 m |
6 | Nikola Kiersnowska | WSS Wisła | 149,1 pkt. | 10,0 i 11,0 m |
Chłopcy (rocznik 2010) - skocznia K-21
1 | Adam Pabon | TS Wisła Zakopane | 202,1 pkt. | 18,5 i 17,5 m |
2 | Adrian Prokop | TS Wisła Zakopane | 201,1 pkt. | 17,5 i 18,5 m |
3 | Michał Cieślar | WSS Wisła | 189,2 pkt. | 17,5 i 17,5 m |
. | ... | ... | ... | ... |
7 | Piotr Drobisz | WSS Wisła | 177,1 pkt. | 16,0 i 15,0 m |
Chłopcy (rocznik 2011) - skocznia K-21
1 | Adam Pilch | WSS Wisła | 205,4 pkt. | 20,5 i 20,0 m |
2 | Franciszek Rzeszótko | WSS Wisła | 178,2 pkt. | 15,5 i 14,5 m |
3 | Paweł Pierzchała | WSS Wisła | 177,0 pkt. | 14,0 i 18,0 m |
Dziewczęta (Open) - skocznia K-10
1 | Amelie Töwe | WSV 1923 Bad Freienwalde | 197,7 pkt. | 6,5 i 6,5 m |
2 | Hotte Mahnke | WSV 1923 Bad Freienwalde | 191,6 pkt. | 10,0 i 9,0 m |
3 | Wiktoria Kubas | WSS Wisła | 184,7 pkt. | 4,5 i 6,0 m |
KOMBINACJA NORWESKA (03.11.2019)
Wyniki zawodników WSS Wisła
1 miejsce - Wiktoria Kiersnowska (dziewczęta - rocznik 2002-2003)
1 miejsce - Wiktoria Kubas (dziewczęta - rocznik 2011)
1 miejsce - Wiktor Szozda (chłopcy - rocznik 2006)
1 miejsce - Adam Pilch (chłopcy - rocznik 2011)
2 miejsce - Jakub Wisełka (chłopcy - rocznik 2002-2003)
2 miejsce - Kacper Wantulok (chłopcy - rocznik 2009)
3 miejsce - Natalia Łupieżowiec (dziewczęta - rocznik 2007-2008)
3 miejsce - Nikola Kiersnowska (dziewczęta - rocznik 2008-2009)
3 miejsce - Michał Cieślar (chłopcy - rocznik 2010)
3 miejsce - Paweł Pierzchała (chłopcy - rocznik 2011)
4 miejsce - Patryk Wnętrzak (chłopcy - rocznik 2005)
4 miejsce - Mikołaj Wantulok (chłopcy - rocznik 2007)
4 miejsce - Tymoteusz Cienciała (chłopcy - rocznik 2008)
4 miejsce - Adam Łupieżowiec (chłopcy - rocznik 2009)
5 miejsce - Oliwia Bury (dziewczęta - rocznik 2008-2009)
5 miejsce - Wojciech Cieślar (chłopcy - rocznik 2006)
5 miejsce - Wojciech Sikora (chłopcy - rocznik 2007)
5 miejsce - Tomasz Samiec (chłopcy - rocznik 2008)
5 miejsce - Kevin Kubień (chłopcy - rocznik 2009)
5 miejsce - Franciszek Rzeszótko (chłopcy - rocznik 2011)
6 miejsce - Mateusz Bury (chłopcy - rocznik 2006)
6 miejsce - Piotr Drobisz (chłopcy - rocznik 2010)
7 miejsce - Mateusz Majewski (chłopcy - rocznik 2007)
źródło:olza.pl