Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Festiwal podróżniczo-muzyczny „Czekając na wiosnę” / „Jarní Ozvĕny”

Rozpoczęcie imprezy: 2019-03-15
Zakończenie imprezy: 2019-03-16
Miejsce imprezy: Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia
Godzina: program
Organizator imprez: Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia
Organizator - kontakt: 33/855 26 91

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wiśle w dniach od 15-16 marca 2019 roku odbędzie się druga edycja niezwykłego polsko-czeskiego festiwalu podróżniczo-muzycznego „Czekając na wiosnę” / „Jarní Ozvĕny” cestovatelský a hudební festival. Impreza od lat odbywa się za Olzą organizowana przez Stowarzyszenie „Folk v Ostravĕ” i uzyskuje dofinansowanie Funduszu Wyszehradzkiego. W ubiegłym roku pomysł na spotkania podróżników i muzyków przeniesiony został do Wisły.

W tym roku na dwudniowej imprezie spotkają się osoby realizujące swoje życiowe pasje, które zabiorą słuchaczy w skrajnie różne środowiska. Będzie okazja zejść w podziemia i wzbić się w przestworza, zdobywać lodowe i ogniste szczyty, pływać po nieznanych wodach w najdalszych zakątkach świata, a przy tym nie tracić z oczu piękna Beskidów. Dwa dni festiwalu rozpoczną pokazy zdjęć z wędrówek po Europie, ale też z przestrzeni kosmicznych (Piotr Długosz, Wisła). W piątek 15 marca w głąb ziemi można będzie zajrzeć za sprawą eksploratorów beskidzkich jaskiń ze Stowarzyszenia Ochrony Jaskiń Grupa Malinka (Mateusz Cieślar, Wisła), a zaraz potem wzlecieć do nieba z wielokrotnym mistrzem świata w konkurencjach szybowcowych Sebastianem Kawą (Międzybrodzie Żywieckie). Ten dzień zakończy koncert słynnego zespołu Blaf z Jabłonkowa. W sobotę 16 marca po podróży wodnymi szlakami w Azji i Ameryce Północnej z Petrem Donathem i Miroslavem Dudą (Ostrawa), będzie można spojrzeć w tryskające ogniem gardła najbardziej niebezpiecznych wulkanów świata. Słuchaczy zabierze w tę niesamowitą wędrówkę Grzegorz Gawlik (Bytom), realizujący projekt „100 wulkanów”. Niewątpliwie najbardziej oczekiwanym gościem festiwalu będzie pogromca lodowych szczytów, wybitny polski himalaista Ryszard Pawłowski. Człowiek Gór opowie o swoich przygodach na różnych kontynentach, ale z pewnością nie zabraknie zapierających dech w piersiach zdjęć ostrych turni Patagonii i najwyższych szczytów Himalajów. Na zakończenie drugiego dnia festiwalu wystąpi znakomity słowacki zespół Funny Fellows.

Podczas festiwalu, który ponownie poprowadzi Josef „Mlok” Grim, nie zabraknie muzycznych niespodzianek i nagród dla publiczności. Będzie można nabyć książki prelegentów, zdobyć autograf i porozmawiać z autorami. W tym roku organizatorzy przewidzieli też przerwy na kawę i małą przekąskę, a przede wszystkim wiele pozytywnych emocji i porządną dawkę dobrej muzyki. Zapraszamy serdecznie! Wstęp wolny!

Program festiwalu:

15 marca (piątek)

17.00-17.15 Na górskich i kosmicznych szlakach – pokaz zdjęć Piotra Długosza (Wisła, Polska)

17.15-18.00 Jaskinie w Beskidach – prelekcja Mateusza Cieślara ze Stowarzyszenia Ochrony Jaskiń Grupa Malinka (Wisła, Polska)

18.00-18.30 przerwa kawowa

18.30-20.00 Moje skrzydła – prezentacja i spotkanie autorskie z Sebastianem Kawą, mistrzem świata w konkurencjach szybowcowych (Międzybrodzie Żywieckie, Polska)

20.00-21.00 Koncert zespołu Blaf (Jabłonków, Republika Czeska)

16 marca (sobota)

15.00-15.15 Przez Polskę i Republikę Czeską – pokaz zdjęć czeskich podróżników

15.15- 16.15 Spływy kajakowe: rzeką Jukon w Kanadzie i przez dżunglę w Laosie – Petr Donath i Miroslav Duda (Ostrawa, Republika Czeska)

16.15-17.30 Projekt 100 wulkanów – najgroźniejsze wulkany świata na sześciu kontynentach – prelekcja Grzegorza Gawlika (Bytom – Warszawa, Polska)

17.30-18.00 Przerwa kawowo-muzyczna – zespół The Living Room Band (Ostrawa, Republika Czeska)

18.00-19.30 Człowiek Gór – prezentacja i spotkanie autorskie z Ryszardem Pawłowskim, himalaistą, instruktorem i przewodnikiem wysokogórskim (Katowice, Polska)

19.30-20.00 Rozdanie nagród dla publiczności

20.00-21.00 Koncert zespołu Funny Fellows (Słowacja)

Prowadzenie: Josef „Mlok” Grim

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3