XIII.Beskidzki Piknik Country “Wiślaczek Country” - 2012

Thumb_121

Za nami kolejny festiwal country. W tym roku „Wiślaczek Country” zorganizowany był już po raz czternasty. Specyficzny klimat imprezy można było poczuć już w piątek kiedy podczas plenerowego seansu kinowego wyświetlony został film „Country Strong”. Następnego dnia w samo południe muzyka zabrzmiała na małej scenie Placu Hoffa, gdzie odbył się koncert młodych wykonawców country. Po czym ulicami miasta przeszedł tradycyjny korowód country. Gośćmi specjalnymi „Wiślaczka Country” byli wójt węgierskiej gminy Tarnalelesz - Bela Kovacs oraz wójt gminy Cierne na Słowacji – Pavol Gomola. Nasi węgierscy goście uczestniczyli w tegorocznym korowodzie, a wójt gminy i jego zastępca wraz z Marią Bujok pokonali trasę na „wyczarowanych z drewna” Harleyach wykonanych przez firmę p. Romana Pilcha. Od godziny 16:00 w po brzegi wypełnionym amfiteatrze rozpoczęły się koncerty zespołów country. Wystąpili Gutek Bzinkowski, Hokny Tonk Brothers, Krystyna Mazur z Ukrainy oraz zespół Country Limit Club ze Słowacji oraz zespół Tomasza Szweda. Dodatkową atrakcją były popisy taneczne czeskiego zespołu Crock14. Publiczność zachwycona była nie tylko poziomem artystycznym artystów, ale również brawurowym prowadzeniem imprezy przez p. Wojciecha Cejrowskiego i Tomasza Szweda. W niedzielę na wiślańskim rynku występy rozpoczęły się od godziny 13:00, a główną atrakcją dla widowni były warsztaty tańca kowbojskiego tzw. „line dance”. Tego dnia wystąpiła również zaprzyjaźniona z naszym miastem grupa z sąsiedniej gminy Cierne na Słowacji. Swój taneczny talent zaprezentowały również Grupa taneczno-akrobatyczna Activo z Sosnowca oraz kolonijna grupa z Mazowsza. Po południu w amfiteatrze wystąpili: Poutníci z Czech, Vermond City, Rough & Rocky Road ze Słowacji oraz Andrzej Trojak Band, którego lider wraz Josefem Grimem poprowadzili drugi dzień imprezy.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia:
-wszystkim uczestnikom Korowodu
-hotelom, restauracjom i piekarniom, które przyjęły i gościły zarówno zespoły jak i zaproszonych gości: Hotel POD JEDLAMI, Centrum Wypoczynkowo- Konferencyjne CISÓWKA, Iwona Juroszek – STARA KARCZMA, Maria Pietruszka – RESTAURACJA KLUB OLIMPIJCZYKA, Franciszek Juroszek – DWÓR JURGAST, Renata Wałach, Anna Podlasińska i Konrad Bednarczyk – BAR w HARAPUCIU, Firma DAKO – RESTAURACJA DOM ZDROJOWY, Krystyna Szturc – PIEKARNIA NR 1, Karol Troszok – PIEKARNIA U TROSZOKA, Zygmunt i Michał Konderla – PIEKARNIA z Ustronia
-firmom: LOTTO oraz WIDAR p. Dariusza Witold Jankowskiego z Warszawy
-p. Romanowi Kwaśny z Rancza na Rowienkach w Jaworniku
-Straży Miejskiej oraz Policji w Wiśle
-pracownikom Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta
-służbie medycznej
-licznie przybyłym i niezwykle pomocnym wolontariuszom.

Patronami medialnymi tegorocznego pikniku byli: OX.PL Portal Śląska Cieszyńskiego, DZIENNIK ZACHODNI oraz GŁOS ZIEMII CIESZYŃSKIEJ.
Już dziś zapraszamy na kolejny Piknik Country. Do zobaczenia za rok!

 

Herb
Pogoda

10.02.2016

Temperatura: 5° C

Wiatr: 15 km/h

Ciśnienie: 997 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content